Když se ti rodiče rozvádějí...

23. října 2012 v 19:00 | Danielle |  Rodina

Rozvod není nikdy nic příjemného ať už je hádavý nebo klidný. Sama jsem si tím prošla, takže nepíšu o ničem, co neznám. A věř mi, že nemám o nic horší dětství než všichni ostatní...


Co by sis měla uvědomit?

V první řadě si uvědom, že tebe se to netýká. Není to tvoje vina. Rozvádějí se tvoji rodiče a i když to na tebe bude mít určitý dopad, neznamená to, že tě přestanou mít rádi. Nerozvádí se totiš s tebou! Také na tom nejsi sam. Každí druzí manželé se rozvádí.

Jak probíhá rozvod

Myslím, že u většiny rodičů rozvod proběhne více méně klidně - zvlášť pokoud jsou tvoji rodiče rozumní a uvědomují si, že mají děti. Někdy se to bez hádek však neobejde. Vím, že to je nepříjemné, ale musíš to prostě vydržet. A to že si kvůli tomu někdy popláčeš - to je přece úplně normální. Nejsme z kamene, že? A ber to z té lepší stránky: až se rozvedou bude klid a hádky utichno a dokonce atmosféra bude lepší.

Nenech se do toho zatahovat

Pokud tě zatahují do hádek nebo tě používají jako záminku, řekni jim ať toho nechají. Tebe se to netýká a je sprosté, když tě berou jako záminku pro své další hádky. Je to jen jejich věc.

U koho budeš?

Většinou je dítě u matky, ale pokud budeš chtít zůstat u taťky, je to taky možné. Druhého rodiče budeš většinou taky navštěvovat. Buď jednou týdně, nebo jednou za dva týdny - prostě jak se tví rodiče domluví. Dále je tu tzv. střídavá péče. To znamená, že budeš v určitým časovým intervalu střídat domov matky a taťky. Většinou to je po týdnu, ale je možný i po měsíci nebo dokonce po roce.

Nemysli na to!

Rozhodně nekašli na školu ani na své zájmy. Taková věc jako je rozvod by neměla ovlivnit tvoje známky ani tvůj volný čas. Naopak se snaž nebýt pořád zalezlá doma. Jdi ven s kamarádkou, se svým klukem, zajdi k babičce. Také je dobré se alespoň jedné osobě, které věříš, svěřit - uleví se ti.

Hodně štěstí se zvládání rozvodu rodičů...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama