Září 2012

Pár chytrých vět co mně ovlivňují

30. září 2012 v 20:52 | Danielle |  Deník

Jeden čas jsem si pohrávala s myšlenkou, zařídit na tomto blogu rubriku: Citáty, neboť jsem těmito chytrýma větama prakticky posedlá, ale proč bych sem dávala něco, co si můžete vygooglit? Stejně se ale sem tam nějakému článku s touto tématikou nevyhnete... :-P


O mně, o blogu, kontakt

29. září 2012 v 11:38 | Danielle |  O mně

O mně

Jsem nezletilá studentka gymnázia. Řadím se mezi nenapravitelné optimisty, což pro mně někdy končí velkým zklamáním. Strašně ráda se směju i když prý zním jak čtyřleté dítě a za nejkrásnější zvuk na světě považuji, když se smějí ostatní. Jsem ctižádostivá a někdy až chorobně soutěživá - vyjímkou jsou míčové hry na tělocviku, které mně spíš uspávají. Jsem společenská a ráda se nechávám obklopovat lidmi. Popravdě nemám žádnou nejlepší kamarádku, zato mám však hodně přátel. Co na sobě nemám ráda je má cholerická a bojovná povaha - vždy vyjedu kvůli maličkostem a někdy bych si za to nejraději nafackovala. Na druhou stranu svých přátel a rodiny si vážím a vždy se jich zastanu, i kdybych se kvůli tomu měla porvat. Jsem pracovitá, nerada se nudím a nerada odpočívám a spím - nojo, jsem divná. Mám pocit, že spánek a odpočinek je ztráta času, proto jsou mé dny vyplněny až do osmé hodiny různýma kroužkama atd. Nejsem totiž ten typ, který by si lehnul na postel, když nechce spát a nejvíc nesnáším rozvalování u televize. Neříkám, že se nikdy nekouknu na nějaký ten film, ale jen zřídka. Také jsem strašná perfekcionistka a svůj pokoj udržuji ve stálém pořádku. Mám hodně zálíb, vše chci umět, ale bohužel den má jen 24 hodin, což je můj další problém. Od 4 let tancuji modernu a klasiku na umělecké škole. Dále od 1. třídy chodím na výtvarku. Také na umělecké škole. Tanec i kreslení miluji a nechci se toho jen tak vzdát. Mezi mé další zaliby patří psaní - ať už blogu, nebo jen povídek do šuplíků. Také moc ráda čtu. Do té 7. třídy jsem za rok přečetla i 200 knížek (ano, četla jsem i v hodine pod lavicí ;-)), ale s příchodem na gymnázium se vytratil čas, takže toho už moc nenačtu. Mám ráda i sport - i když míčové hry NENÁVIDÍM. Mezi mé nejoblíbenější sporty patří plavání, lyžování, jízda na kolečkových bruslích i na těch zimních, gymnastika, atletika. Samozřejmě se ještě zajímám o módu, líčení a o vše, co do života mladé holky patří - a jako prakticky každí dívka ráda nakupuju.
Se školou problémy nemám, i když se musím přiznat, že se neumím učit. Na základce to byla pohoda - znáte to jedničky prakticky jen za to, že tam chodíte. Zkrátka jsem si zvykla na to nicnedělání a s příchodem na gympl jsem byla víc než jen překvapená - už to nešlo samo, musela jsem se učit. Jo měla bych se učit, ale nedělám to, takže už ty známky nejsou to, co bývaly. Mezi mé nejoblíbenější předměty patří čeština, francoužština a angličtina. Nebaví mně jen ty předměty, ve kterých mi něco nejde, takže je to pokaždé jiné.
Miluji ostré jídlo a prakticky do všeho si přilévám tabscu. Mám ráda pizzu, lasagne a špagety a k pití zbožnuji džusy. Ale pozor musí být neředěné a stoprocentní. Nemám moc ráda sladké (s vyjímkou ledové tříště) a NESNÁŠÍM dorty a zákusky. Když si chci dopřád něco dobrého a nezdravého sáhnu většinou po kořeněných chpsech.
Oblíbenost filmů se mi každou chvíli mění, ale nikdy nepohrdnu tanečními filmy (ano, ano - jsem tancem posedlá) jako je například Nikdy nežádej svůj poslední tanec 2 (dvojka je lepší než denička). Také miluji akční filmy, detektivky a samozřejmě holčičí.
Co se týče knížek, jak už jsem zmínila, gymnázium vše změnilo a už tolik nečtu, ale vždy jsem četla to, co mně zaujalo v knihovně (mamka v 1. třídě prohlásila, že kupovat mi knížky se nevyplatí a začala jsem chodit do knihovny). Jinak mám moc ráda detektivky od Agathy Christie a jsem šťastnou majitelkou deseti velkých knih Čřtyřlístku a k tomu ještě čtyř malých knih Čtyřlístku. Říkejte si co chete - mně se to líbí :-).
Pokud vás zajíma můj vzhled, musím vaá zkalmat - svoji fotku sem zatím dát nechci, ale jsem štíhla 160cm měřící holka. Mám dlouhé od přírody rovné vlasy teď obarvené na čokoládově hnědou. Jinak má pravá barva ja něco mezi bloňdatou a hnědou - v létě mi sluníčko vyšisuje prakticky na platinu a v zimě jsem spíš světle hnědá. Mám velké, azurově modré oči, dobrou i když dost bledou pleť - s těma tmavýma vlasama teď trochupřipomínám upíra. Nosím rovnátka a můj nos je trochu větší, ale věřte mi, že žít se s tím dá.

O blogu

Blog jsem založila 19. června 2012 a popsala bych ho asi takto: je rozdělen na dvě poloviny. V první jsou članky jen a jen pro vás a najdete tam vše možné: kluci, kamarádi, rodina, líčení, vlasy, pleť, nehty, móda, módní styly, škola, volný čas, pokoj a testy. Prostě se snažím tam mít všechny kategorie, které se vlínají do dívčího světa. Tato polovina je původní a byla cílem celého blogu. Potom jsem si ale řekla, že to je můj blog a i já mám co nabídnout. Baví mně kreslit, psát povídky, vařit, sem tam kouknu na nějaký ten film. Tak v rubrice Danielle najdete plno podrubrik, ve ktrerých tohle všechno najdete. Tato rubrika spolu s Novinkami (kde vás budu informovat, co je na blogu nového), Článekem na přání (pokud chcete na tomto blogu vidět nějaký konkrétní článek - napište) a Poradnou (máte-li nějakou otázku, napište a já vám co nejdříve odpovím).

Kontakt


RECENZE: Podkladový krém EverLasting od Oriflame

29. září 2012 v 10:10 | Danielle |  Líčení

Podkladový krém jsem si u Oriflame vyzvedla nedávno, jak jste si mohli přečíst v článku: Nákup kosmetiky od Orifleme. Slíbila jsem recenzi na všechny výrobky a rozhodla jsem se začít tímto, protože to je u Oriflame největší novinka. Make-up slibuje hodně věcí, tak se zde můžete dočíst, co doopravdy dodržel.


Nákup kosmetiky od Oriflame

26. září 2012 v 22:22 | Danielle |  Nákupy

Dnes jsem si vyzvedla dlouho očekávaný balíček od Oriflame. Make-up už mi došel asi před měsícem a řasenka už taky pokulhává z posledního. Proto jsem si taky objednala věci do zásoby a vy můžete očekávat plno nových recenzí...


Pako mých snů

22. září 2012 v 16:05 | Danielle |  Filmy a seriály

Discny Channel je jedna z mých závislostí. Jo já vím, že si většina lidí myslí, že to je pro malé děti, ale já samozřejmě nemám na mysli Hannah Montanu. Líbí se mi disneyovské filmy protože nám sdělují že každý je v něčem dobrý, že máme být sami sebou a vážit si přátelství. Tenhle film jsem viděla nedávno a moc se mi líbil...


Krásná tisícovka

21. září 2012 v 17:50 | Danielle |  Novinky
Ahoj všichni,

opět je co oslavovat, neboť mým blogem proběhlo již 1000 návštěvníků. Moc vám všem děkuji!!!


Vaše Danielle

Městské retro

20. září 2012 v 21:17 | Danielle |  Módní návrhy

Tento návrh je opět bez nedodělané postavy. Prostě mi to přájde zbytečné, když jse o to oblečení a ne o dokonalou kresbu postavy. Každopádně kalhoty by měly být z tmavší džínoviny, trochu vyšší - do pasu. Top je v té naivní růžové (sice této barvě vyloženě neholduji, ale tady mi tak nějak sedne) a v jednoduchém střihu s bílým límečkem. Zvláštností jsou až volánky kolem zapínání. Boty tady nejsou rozhodující, ale přidala jsem k tomu jednoduche černé kozačky. Doufám, že se vám návrh líbí.

Nicki Minaj

20. září 2012 v 20:19 | Danielle |  Kresby

Tento výkres bych ani nebrala nijak vážně, ale prostě jsem ho nakreslila, tak ho sem dávám. Byl to pokus o Nicki Minaj a podle datumu v rohu je vidět, že obrázek jsem dělala v květnu tohoto roku. Nejčastěji dělám skicy (mám na to speciální sešit) a jen tak za čas udělám pořádný výkres na čtvrtku. Ale i tak doufám, že se vám obrázek bude líbit...


Jaké povolání je pro tebe to pravé?

18. září 2012 v 20:44 | Danielle |  Testy


Co z tebe jednou bude? Jakým směrem by se tvé kroky měly ubírat? Je kolem tebe vyvíjen tlak a ty pořád nevíš? Tento test ti s tím pomůže!


Námořnická elegance

17. září 2012 v 21:22 | Danielle |  Módní návrhy

Jeden z mých prvních návrhů. Ano, tělo není dokresleno naschvál. Je to jen jednoduchá silueta, neboť v prvé řadě jde přece o to oblečení ne? Tílko je v klasickém námořnickém střihu, který jsem bohužel u nás v ČR neobjevila. Kalhoty sahají až do pasu a jsou na zip, který je šikovně schovaný. Knoflíčky jsou pouze přišité jako "pro okrasu". Balerínky jsou jednoduché, pez různých cinglátek a bez podpatku. Doufám, že se vám můj návrh líbí.