Co čekat od letních lásek?

2. července 2012 v 11:16 | Danielle |  Kluci


Letní lásky jsou jedinečné tím, že přijdou naprosto znenadání a stejně tak rychle odejdou. Zvláštní je, že jsou mnohdy intenzivnější, než stydlivé randění s klukem v okolí tvého domova. Většinou nejde (alespoň ze začátku) o nějaké silné duševní pouto. Nechci říct, že jde jen o vzhled, ale přiznej si, že zprvu nemluvíš o svém životě, ale spíš o nezávazných tématech. Letní lásky jsou populární a vyhledávané hlavně stydlivýma slečnama. Proč? Protože vědí, že to skončí a nejspíš se už nikdy nepotkají, takže nemají co ztratit. Zkráceně nezávazné krátkodobé vztahy k létu prostě patří stejně jako slunce a voda, ale je dobré předem vzít v úvahu, co všechno může nastat.Letní zážitky

Od léta se prostě očekává, že si z dovolené přivezeme milostné zážitky, proto se starší dívky či ženy vydávají na dovolenou pouze v holčičím seskupení, aby u moře poznávali nejen památky, pláž a tamější delikatesy, ale i místní muže.
Muži se také rádi vydávají vstříct sexuálním zážitkům s cizinkou. Je to jeden ze způsobů, jak si rozšířit obzory.
Letní lásky do sebe zahrnují plno věcí - od nevinných románků, na které rádi vzpomínáme, přes vztahy, které pěkně zamávaly s našimi city a emocemi, až po sex na jednu noc, který se může i vymstit.


Letní flirt

U letních flirtů existuje nepsané pravidlo, že oba musejí vědět, že se nejedná o nic vážnějšího, že je to jen krátkodobý flirt pro zpestření dnů, a že to koncem dovolené (či tábora) skončí. Pokud se toto vydaří, bude na co vzpomínat a dokonce si odvezete zvýšené sebevědomí, což může pomoci vašim trvalým vztahům.


Co když přijde láska?

Láska může přijít kdykoliv v jakémkoli věku - tedy i o prázdninách. Nepříjemné je, když to tak cítí jen jeden z dvojice a touží po trvalém vztahu. Ještě větší problém je, pokud ten čerstvě zamilovaná již partnera má.
Pokud jste to vy, kdo se zamiluje, ale víte, že vaše polovička to necítí stejně, nebo má přítele/přítelkyni, kterou miluje, nic neříkejte. Nejenže to pokazí vztah mezi vámi, ale může vzniknout celkově hustá atmosféra ve vašem okolí. Vím, že to zní hnusně nic neříct a neposlouchat hlas svého srdce. Ale je to letní láska - zamilovanost většinou vyprchá sama, až se vrátíte domů do zaběhnutého života.
Pokud vám však lásku vyzná partner/ka, zkuste být v klidu a vysvětlete, že jste to takhle nebrali. Tím většinou vztah končí, ale je to lepší než předstírat zamilovanost.


Když přeroste přes hlavu

Vyloučena však není ani situace připomínající romantický film s happy endem. Letní flirt přerostl přes hlavu oběma a vyklubal se z něj dlouhodobý vztah, ačkoliv ani jeden z dvojice neměl na počátku podobnou představu.
Jestliže letní vztah pokračuje a oba se rozhodnou zkusit trvalý vztah, je pak pro původního partnera velmi obtížně se s rozchodem vyrovnat. Je jasné, že bude mít jen málo pochopení, a je možné, že o vás bude stále usilovat v naději, že na svou letní lásku zapomenete.Po prázdninách

Většiná letních párů má snahu si udržet vztah na dálku. Volají si, jsou na Skypu nebo Facebooku. Možná existují vyjímky, ale dřív nebo později ta zamilovanost prostě opadne a komunikace mezi vámi také. Jednoduchá metoda je: nedávat tel. číslo a neříkat příjmení. Takhle vám zbude alespoň krásná vzpomínka z prázdnin a nebudete si pamatovat trapné mlčení na druhé straně obrazovky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Já | 15. srpna 2014 v 22:22 | Reagovat

Letní lásky podle mě nejsou žádné pořádné lásky. Nevím, co si o nich mám myslet, ale užitečné mi nepřijdou.

2 bedwell bedwell | Web | 17. června 2015 v 15:39 | Reagovat

Zkuste hledat odpověď na Vaši otázku google.com :-!

3 glady glady | Web | 8. září 2016 v 2:02 | Reagovat

půjčka na vyplacení exekuce :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama