Dovolená s rodiči

23. června 2012 v 19:22 | Danielle |  Rodina

Co tě první napadne, když se řekne dovolená s rodiči? Nuda? Otrava? Žádná volnost? Neustále hlídání? Nemusí to tak být...Rodiče jsou taky lidi

I když se ti zdá, že tak zábavné dítě jako ty nemůže mít za rodiče takové suchary, ber to s odstupem. Jsou to rodiče ne kámošky. To že s námi nedělají puberťácké vtípky neznamená, že je s nimi nuda. Tak prostě na dovolené nebudeš celou dobu řvát smíchy, ale budete si moc celou dobu povídat, řeknou ti něco ze svého dětství, o svých prvních láskách a to může být celkem zajímavé.

Vem si i vlastní zábavu

Je mi jasné, že být s rodiči čtyřiadvacet hodin deně není nic moc. Vem si i něco, s čím se můžeš sama zabavit. Třeba časopisy, knihy, blok atd.

Chvilka bez rodičů

Chceš si někam vyrazit bez toho, aby tě rodiče pořád kontrolovali a sledovali nakaždém kroku? Neboj se jim to říct a promluvit si o tom. Domluvte si podmínky a pravidla před tvým odchodem a co je důležitější - dodrž to. Tím jim dokážeš, že už jseš velká holka, a že ti mohou plně důvěřovat. Pokud nedodržíš to, na čem jste se domluvili, nemůžeš se divit, že už tě příště nepustí.

Ber vše pozitivně

Když se budeš uhryzávat tím, jaký jsi chudáček a jak je to celé nespravedlivé, bude to ještě horší. Místo: "To fakt opruz být na dovolené s rodiči." si řekni: "Páni, já se mám, že jsem u moře. Pořádně se vyblbnu, zaplavu si a nachytám bronz." Celé to je o tvém přístupu. Kdyzž se budeš chovat negativně, zkazíš dovolenou sobě i rodičům. Zapoměň na negativy a pořádně si to užij!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LOLA LOLA | 19. srpna 2014 v 14:18 | Reagovat

Já jsem ráda, že jedu na dovolenou s rodiči protože se někam podívám (k moři) a nevadími, že jsem pořád s nima protože oni se snaží být zábavní, ale někdy to už přehání .. :-D  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama