DIY: Přirodní odličovač

24. června 2012 v 20:50 | Danielle |  Pleť

Odličování je základ. Teď možná necítíš rozdíl, ale pokud se nezačneš pravidelně odličovat každý večer, brzy na to bude doplácet tvoje pleť, řasy a víčka. Bohužel kvalitní odličovač není žádná levná záležitost. Ale mám tu pro tebe návod, jak si vytvořit vlástní přírodní odličovač za rozumnou cenu. Je nedráždivý, jednoduchý na výrobu, levný a odličování s ním je efektivní...Co potřebuješ?

* Extra panenský olivový olej
* Voda s výtažky Aloe Vera (bez dužiny, ale pokud ji nemůžeš sehnat, postačí i filtrovaná voda)
* Uzavíratelná láhev (ujisti se, že je kvalitní - budeš s ní opakovaně třást)
* Vatové odličovací tampónky

Co by jsi měla vědět, než začneme...

* Voda z Aloe Very je výtažek ze stejnomenné rostliny. Používá se v herbální medicíně pro své zklidňující schopnosti. Je chladící prostředek, který pomáhá zklidnit pokožku a obsahuje nepřeberné množství aminokyselin a vitamínů. Vzhledem k tomu, že se skládá z 95% vody, si můžeš být jistá, že je mimořádně hydratační a osvěžující pro tvoji pleť.
* Neboj se olivového oleje! Je-li ti myšlenka na olivový olej na tvém obličeji nepříjemná, uklidni se! Extra panenský olivový olej se skutečně podobá tvé pleti, neboť naše pleť přirozeně produkuje maz. To znamená, že tvým pórům náš odličovač v žádném případě neuškodí. Naopak pokud máš problémy se suchou pokožkou (nedostatek mazu), může ti tento odličovač i pomoci.

Krok za krokem

1. Odlij asi jeden hrnek aloe very z láhve.


2. Nalij méně než polovinu hrnku extra panenského olivového oleje do láhve s aloe verou a ujisti se, že láhev jde pořádně zašoroubovat. Všimni si, že olej se drží na povrchu. To proto, že olej je hydrofobní (v překladu to znamená, že se bojí vody). S tím bohužel nic neuděláš, takže před každou aplikací musíš láhev pořádně protřepat a hned poté použít.


3. Důkladně protřepej a přilož namočený odličovací tampónek ke svému oku.


4. Nech přiložené pár vteřin a poté prověď nepřerušovaný tah od koutka k uchu. Všimni si, že make up jde opravdu snadno odstranit.

5. Tento pohyb (přiložení a sklouznutí od vnějšího koutku očí směrem k uchu) opakuj, dokud nebudeš beze stop make upu na očích a potom pokračuj krouživým pohybem po celém obličeji.


Tak to je vše. V této chvíli bys už měla mít dokonale odlíčenou pleť a nový odličovač připraven v přihrádce na další večer.

Odličuješ se každý den? Jaký přípravek používáš? Vyzkoušíš tento návod? Napiš mi to do komentářů.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama