Co o prázdninách, když jsou kamarádi pryč?

23. června 2012 v 16:57 | Danielle |  Volný čas

Kamarádky ti odjeli na dovolenou a ty v duchu proklínáš ten čas, co budeš muset vydržet sama? Ale proč? Vždyť to, že je na nějaký čas neuvidíš neznamená, že by ses měla nudit! V tomto článku ti chci ukázat co nejvíc věcí, které bys mohla podniknout a doufám, že alespoň jedna věc tě inspiruje...

Koupání

Teď si asi říkáte: "Tak na to bych fakt nepřišla", ale vyvstává tu otázka, pokud ti nevadí být na koupališti sama. Samozřejmě, že tam můžeš NĚKOHO potkat, ale co když ne? Zkus přemluvit rodiče, aby šli s tebou. Možná si myslíš, že to je trapný, ale věř mi, že není žádná ostuda mít s rodiči dobrý vztah a něco s nimi podniknout. Všichni z tvých přátel někdy s rodiči něco dělají i když se s tím třeba nechlubí. Tak proč ne ty? Pokud rodiče nemají čas a vy shodou okolností máte na zahradě bazén. Běž se alespoň opláchnout. Málokoho to baví ve vodě samotného, ale co si třeba dát na vodu lehátko? Můžeš si číst, opalovat se a u toho si máchat nohy ve vodě. Ale aby to pro tebe bylo příjemné, je důležité se nejdřív smočit celá.


Salón krásy

Udělej si den jako ze salónu krásy. Začni relaxační koupelí, po které se budeš cítit uvolněná a tvá kůže bude hladká a vláčná. Pokračuj maskami na vlasy i obličej. Vytrhej si obočí a nalakuj nehty. I v pokoji si můžeš připravit patřičnou atmosféru tím, že zatáhneš žaluzie, rozžehneš svíčky a pustíš relaxační hudbu. Prostě odpočívej! Pokud si nevíš rady ohledně welness a masek na vlasy i obličej, zapátrej na tomto blogu, protože takovéhle věci sem přidávám a ty se můžeš inspirovat.


Najdi své místečko

Na velké túry toto počasí zrovna není, ale zkus kolem šesté hodiny večer opustit dům a projít se do přírody. Běž tam, kde jsi ještě nebyla, nebo tam nechodíš moc často. Třeba najdeš nějaké místo, které tě uchvátí a budeš se tam ráda vracet. Může to být jen tvé nebo tam můžeš někoho pozvat. Je to jen na tobě. S sebou si můžeš vzít blok a kreslit, co vidíš. Vzít si můžeš i foťák a udělat plno krásných fotek, nebo napiš nějakou povídku či báseň. Můžeš i číst svojí rozečtenou knížku či časopis. Můžeš tam dělat cokoliv, co tě baví. Navíc takhle v létě je západ slunce velmi krásný.


Založ si svůj blog

Nechci tady dělat reklamu blog.cz. Založit si ho můžeš kdekoliv jinde. Já si ho tady založila proto, že je takový nejznámější. Ať už ho ale budeš mít kdekoliv, vždy je to zábava, hlavně když na to máš čas. Můžeš přidávat své názory, recenze, návody, povídky, básničky, fotografie, videa, obrázky, vtipy, tipy, rady, zážitky. Přidávej cokoliv, co tě zajímá a neřiď se tím, co chtěji ostatní. Blog bys měla mít pro sebe a nedělat to, co chtějí druzí. A jaké blog si můžeš založit? Můžeš mít autorský blog (o sobě), blog o oblíbené kapele či herečce, blog kam budeš dávat své výtvory a ukážeš, co v tobě je. Stačí si vybrat...


Vytvoř si outfity na příští školní rok

Všichni známe jaké to je uprostřed školního roku. Chaotické, depresivní, hektické. Na vymýšlení outfitů není moc času, takže na sebe hodíme kalhoty hozené přes opěradlo židle a na sebe natáhneme tričko, které jako první leží na poličce. Udělej něco dopředu. Vytahej si ze skříně všechno oblečení a kombinuj. Nezapomeň ani na doplňky. Každý model potom vyfoť a přetáhni z foťáku do počítače. K outfitům si přiřaď datum, a tim si můžeš vytvořit "módní rozvrh" na celý září nebo ještě na dýl. Ráno se jen podíváš do foťáku, počítače nebo mobilu a do minuty budeš perfektně "vystajlovaná". Ještě se může stát, že se ti nebude hodit počasí. Není ale nic snažšího než prohodit datum, ne?


Ukliď si!

Já vím, že to zní hloupě. Komu by se chtělo o prázdninách uklízet? Ale ber to takhle: prázdniny mají 62 dnů, 1488 hodin a 89 280 minut. Vážně by tě ubylo, kdyby jsi 2-5 hodin věnovala úklidu svého království? Navíc uvidíš, že v uklizeném pokoji ti bude mnohem lépe. Všechny své skříně porber a vyházej co nepotřebuješ. Uvidíš, že to bude několik pytlů. Hlavně se vyvaruj větě jako: "To by se mi mohlo ještě hodit." Pokud jsi to nepoužila doteď, znamená to, že to nepotřebuješ. Pryč s tím. Vyzkoušej si i oblečení. Všechno ce ti už nesedí, nebo se ti to nelíbí vyhoď. Alespoň až tvá mamka ve skříni uvidí dvě trička, bude mít důvod vzít tě na nákupy. Až budeš mít vše probrané, vynes zbývající věci na chodbu, vyluxuj a vytři prach ve skříňkách i na nich. Uvidíš, že se za ten rok, co jsi nestíhala nahromadila pěkná hromádka. A teď přichází ta nejpohodovější část. Vše zase zpět nastrkej. Můžeš to dát na své místo, anebo si udělat nový systém. Tak co nevypadá to pak o mnoho líp?


Napiš knihu

Můžeš psát sci-fi, fantasy, detektivku nebo něco dívčího. Prostě cokoliv, co sama ráda čteš. Stačí vymyslet děj a popustit uzdu své fantazie. Nemusí to být osmi set stánková kniha ve stylu J. K. Rowlingové. Pro začátek stačí něco krátkého, anebo piš povídky, které budou mít něco společného a "svázat je do jednoho svazku". Teď beru, že to bude jen jako zábava, ale pokud to s psaním myslíš vážně a tvá knížka bude jednoduše řečeno bomba, zkus to poslat do nakladatelství a je možné, že ti ji vydají a bude z tebe známa spisovatelka bestsellerů.


Natoč svůj vlastní film

Vymysli scénář a dej se do toho. Pokud máš sourozence, zkus je do toho obsadit, ale spokojit se můžeš i s plyšovým měďou a panenkou z tvých dětských let. Ani nepotřebuješ kameru, stačí foťák. Celé to pak přetáhni do počítače, sestříhej a uprav. Pokud nemáš program ani zkušenosti, podívej se na slunecnice.cz. Tam jsem našla svůj první editor. Bohužel si na něj už moc nepamatuji, ale uvidíš, že tam najdeš plno jednoduchých editorů videí.


Vymysli vlastní choreogragii

Ráda tančíš? Vymysli svůj vlastní choreografii na oblíbenou píseň. Po nacvičení kroků ji můžeš ukázat rodičům a potom naučit kroky kamarádky. Pokud tě nebaví tanec vymýšlet, podívej se na nějaký tanec ostatních a nauč se kroky. I to může být zábava.


Vytvoř svoji vlastní kolekci

Vezmi papír a tužku a nakresli oblečení svých snů. Do každého detailu vymysli alespoň pět modelů. Potom si běž zakoupit látku, střihy a dej se do tvoření. Pokud šit zatím neumíš, časopis Burda by ti měl v začátcích pomoct a stejně nejlepší způsob, jak se něco naučit, je zkoušet to. Doma potom můžeš udělat přehlídku ve vlastoručně vyrobeném oblečení. A co je na tom nelepší: nikdo z tvých kamarádek nebude mít nic podobného, takže budeš naprosto originální.Vytvoř fotopříběh

Vymysli děj, závěr a začni. Ne v každým fotopříběhu musí být desítka lidí. Když se pořádně zamyslíš, příjdeš i na příběh, kde vystupuje jedna nebo dvě osoby. Nebo udělej jen první díl a pokračování můžeš dofotit s kamarádkami. Celé to pak uprav na počítači a přidej "bublinky".Udělej si výlet po svém bydlišti

Ne všechny rodiče pustí, aby "trajdali" někde mimo město. Tak proč si neudělat výlet po svém městě nebo vesnici a okolí. Projdi místa na které máš vzpomínky nebo objevuj nová. Všechno foť a cestou se můžeš náhodou dostat až do obchodního domu a koupit si pár věci na sebe. Nebo pokud mají rodiče čas, přemluv je na opravdový výlet.


Chce to pohyb

Udělej něco pro své zdraví a trochu se hejbej. Zajdi si zaplavat. Proběhni se s ranními paprsky. Vyjeď si na kole či kolečkových bruslích. Je tolik sportů, které můžeš dělat sama a přitom je to zábava a ještě udělaš něco pro své zdraví.


Zaveď si deník

Deník je skvělý způsob jak uchovat své myšlenky, vzpomínky a nálady pořád naživu. Zapomínání je lidské, proto si vše zaznamenej, aby jsi si jednou opět vzpoměla. Navíc je to skvělý způsob jak se zbavit vzteku nebo trápení.Co nejčastěji děláš ty, když máš o prázdninách dlouhou chvíli?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bell* Bell* | 19. července 2012 v 19:00 | Reagovat

Děkuju za tipy ;-) Teď mi zrovna odjela další kámoška na dovolenou a já se koušu nudou :D Takže něco určitě vyzkouším ;-)

2 Danielle Danielle | Web | 12. srpna 2012 v 13:47 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že můj článek někomu pomůže ;-)

3 Andy Andy | 31. července 2013 v 9:40 | Reagovat

Děkujii, úžasné nápady! :-)

4 Katrin Katrin | Web | 1. listopadu 2013 v 14:08 | Reagovat

Ta postel s knihovnou je fantastická :)

5 Lucie Lucie | 29. června 2014 v 20:38 | Reagovat

A když si založím blog na blog.cz, tak je to zcela zdarma? Docela bych do toho šla ;-)

6 verca verca | 26. března 2015 v 14:15 | Reagovat

super nápady asi skusím natočit film :-)  :-D

7 maky maky | E-mail | 12. července 2015 v 18:14 | Reagovat

bomba asi udelam prazdninovy uklid denik uz mam a sestavim si novi out fit na leto :-)  :-P

8 Renča Renča | 17. července 2015 v 14:05 | Reagovat

díky za super tipy!:) už jsem přečetla spoustu takových rad,které ale byly pořád stejné,takže jsem ráda že jsem konečně našla něco originálního a co stojí za to vyzkoušet:)

9 Cool Cool | 14. srpna 2015 v 13:10 | Reagovat

Suuuuper

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama